Osoby mające problem z technologią potrzebują pomocy

Osoby mające problem z technologią potrzebują pomocy - @geralt pixabay

Czy chcesz wiedzieć jakie rozróżniam 3 grupy osób mających problemy z technologią i komputerami? Chcesz sprawdzić czy znajdujesz się w jednej z nich? Wyjaśniłem to w poprzednim wpisie i gorąco was zachęcam, aby się z nim zapoznać. 🙂

Chcesz wiedzieć dlaczego wypadało by zmienić tę sytuację i pomóc tym ludziom? Ty także możesz być pomocny i zadbać o to, aby wokół nas nie było ludzi mających problem z komputerami i technologią, gdyż z pewnością nadejdzie chwila, kiedy to skomplikuje sprawy.

Dlaczego chce dotrzeć do takich osób?

Dlaczego chcę dotrzeć do tych grup ludzi, które opisałem w poprzednim artykule? Ponieważ nie sądzę, aby odmawianie sobie wiedzy i pomocy, która może znacznie ułatwić i uprzyjemnić nasze życie jest rozsądne. Oczywiście w wypadku niektórych osób nie jest to kwestia ich wyboru, a raczej ich sytuacji życiowej lub presji społecznej. Takie właśnie nastawienie i problemy zauważam wokół siebie. Może to wszystko wynika z tego, że mam większą wiedzę w tym obszarze i czuję się z tym swobodnie? Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego inni ludzie mieliby nie czuć się tak samo.

Ktoś może powiedzieć, że może oni tego nie potrzebują? Zawsze odpowiadam na podobne zdania tak: “A skąd mogą to wiedzieć, skoro tego nie znają i nie wiedzą, co się za tym kryje?” (Będę pisał jeszcze na ten temat). Dlatego właśnie zachęcam do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności. Aby było nam łatwiej i prościej wykonywać wszystko to, co powinniśmy lub potrzebujemy, abyśmy mieli jak najwięcej czasu na przyjemności i dla najbliższych.

Jest jeszcze mnóstwo innych powodów, dla których to wszystko jest ważne. Przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. W wypadku osób, które nie mają styczności z komputerami sprawa jest prosta (choć nie sądzę, aby zbyt wiele takich osób istniało w naszym świecie). Te osoby nie są narażone na ataki za pomocą komputera. Aczkolwiek kiedy nie są odpowiednio do tego przygotowane w trakcie nauki, potem będzie trudniej uświadomić im poziom zagrożenia i problemy z tego wynikające. W zasadzie już teraz jest trudno wyjaśniać te kwestie i uczulać ludzi na ten problem. Na pewno będę jeszcze o tym pisał.

Jednakże każda osoba posiadająca smartfon, czy komputer jest narażona, zwłaszcza kiedy nie zdaje sobie z tego sprawy. Świat się zmienia szybciej niż jesteśmy w stanie to ogarnąć.

Dlaczego uważam, że powinniście skorzystać z tej wiedzy

Nie da się nie zgodzić ze stwierdzeniem o błyskawicznej prędkości zmian w ówczesnym świecie, zwłaszcza w związku z technologią. Stwarza to dodatkowy problem dla wszystkich z wymienionych przeze mnie grup, gdyż z reguły łączy je niechęć lub przeświadczenie o braku potrzeby rozwoju swojej wiedzy i umiejętności w kwestii technologii. Ponadto trudności z jej zdobyciem lub wykorzystaniem.

Z moich obserwacji wiele osób już w tej chwili czuje się osaczona tym wszystkim. W ciągu kolejnych lat problemy będą tylko się nasilać. Nawet kiedy będziecie się uczyć i pytać o pomoc, bez solidnych podstaw nadal nie pozbędziecie się najważniejszego problemu. Czyli nastawienia i emocji związanych z waszym myśleniem na temat komputerów.

Dlatego tak bardzo zależy mi na szerzeniu tej wiedzy? Pragnę pomóc wam wszystkim okiełznać tę niechęć, bojaźń, negatywne odczucia, aby móc się cieszyć z tego wszystkiego, aby nie czuć się gorszym, osaczonym, wystraszonym, przytłoczonym, itp. Ponadto ze względów bezpieczeństwa. Jestem pewien, że widzę to z innej perspektywy i absolutnie nie sugeruję, że powinniście patrzeć na świat moimi oczami i robić to, co ja robię. Sugeruję natomiast, aby poszerzyć własną perspektywę. Prędzej czy później przyjdzie taka potrzeba, gwarantuję to. Sądzę, że byłoby lepiej mieć nad tym kontrolę i zrobić to na własnych zasadach, prawda?

Co chciałbym osiągnąć poprzez szerzenie moich nauk na blogu?

Marzy mi się świat pełen ludzi rozwijających się, obalających mity i niszczących stereotypy. Ludzi pełnych wigoru i marzeń, śmiałych i pełnych wspaniałych pomysłów. Technologia i nauka dają nam możliwości ograniczone tylko przez nasze postrzeganie i poczucie własnej wartości. W świecie tak mocno zdominowanych przez technologię, osoby mające jakiekolwiek z tym problemy będą także miały mniejsze poczucie wartości i nie będę tak odważne i chętne do podjęcia nowych działań. Dodatkowo mogą być z czasem wykluczane społecznie jako “gorsze”, “głupie”, “nie nadające się do niczego”.

Już od dawna takie podziały istnieją wśród nas, głównie wśród dzieci. Każdy z nas na pewno tego doświadczył. Jak tylko wyróżnialiśmy się z grupy, wytykano nas palcami i wyrzucano nam to. Dzieci są szczere. Potem wiele osób może to zabrać ze sobą do dorosłego życia. Czy wy także chcecie się tak czuć? Czy nie lepiej byłoby sięgać gwiazd i udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych? Zrozumienie, że nie ma się czego obawiać i to wszystko może być na wasze rozkazy jest najlepszą opcją.

Oczywiście nadal jest mnóstwo aspektów naszego życie, gdzie można działać bez tego wszystkiego i technologia albo nie jest wymagana, albo tam nie dotarła. Jeszcze!!! Świat idzie w tym kierunku, aby wszystko zautomatyzować, ulepszyć i usprawnić. Aby ludzie tego nie musieli robić. Zrobią to za nas komputery, roboty i maszyny. Można dyskutować długo jak wiele z tych rzeczy i czarnych scenariuszy jakie tu częściowo przedstawiłem pojawią się za naszego życia, czy powiedzmy w ciągu następnych 30, 50 lat…

Natomiast czy wam się to podoba czy nie, lub czy potraficie się w tym odnaleźć, tak naprawdę nikogo nie obchodzi. Jest to smutna prawda. Mnie to obchodzi i pragnę wam pomóc. Gdyż wtedy zmienicie swój stosunek do tego i nawet gdy nadal nie będzie was to obchodzić, to zdecydowanie będzie wam łatwiej.

Czy pozostałe osoby znajdą tutaj coś wartościowego?

Wg mnie nawet osoby dobrze lub bardzo dobrze obeznane z komputerami i radzące sobie z technologią znajdą na tym blogu ciekawe i inspirujące teksty. Każdego zachęcam do szerzenia tej wiedzy w ten sam sposób jak ja to robię. Bardzo bym był wdzięczny za podzielenie się tymi treściami i pomoc ludziom wokół Ciebie. A także kiedy masz wiedzę i uważasz, że można to robić w jeszcze lepszy lub całkowicie inny sposób także zachęcam do dyskusji, a nawet współpracy.

Ten blog, może być dla każdego, kto zechciałby poszerzać swoją wiedzę i kogo interesuje inne spojrzenie na podejście do maszyn i urządzeń. Ponadto jest również dla mnie. Pragnę dawać, dzielić się i pomagać. Chcę pomóc ludziom odnaleźć się w obecnym świecie i śmielej w nim działać z użyciem dostępnych narzędzi.

Zastanawiam się jakie jest wasze podejście do tych spraw, jak się z tym wszystkim czujecie i co myślicie o moim podejściu? Czy przekazałem wam swój punkt widzenia? Zapraszam gorąco do dyskusji w komentarzach. Ciekaw jestem waszych spostrzeżeń i ewentualnych sugestii. Bardzo mi na tym zależy. Pomoże mi to także dostarczać lepszych treści w przyszłości. Czy sądzicie, że są jeszcze jakieś inne powody, dla których warto jest się nauczyć obsługi komputerów w naszym świecie? A może uważacie, że wcale nie jest tak źle i ludzie dają sobie radę?

 


Dziękuję Ci za Twój czas! Czy spodobał Ci się ten artykuł lub pomógł Ci w jakikolwiek sposób? Jeśli tak, to bardzo gorąco proszę Cię o pomoc. Podziel się tym artykułem ze wszystkimi ludźmi, którym może pomóc. Pomóż mi wypromować tego bloga. Mając więcej czytelników będzie mi łatwiej stworzyć wspaniałe dyskusje i czerpać więcej wiedzy, inspiracji i pomysłów na jeszcze lepsze treści. Dzięki temu TY otrzymasz jeszcze więcej wiedzy o lepszej jakości.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu i wszelkie ciekawe informacje z nim związane zapisz się na Newsletter. Będziesz pewny, ze nic Cię nie ominie.

 

Główne zdjęcie: @geralt www.pixabay.com

Dodaj komentarz! Napisz co Ci się podobało.