O Mnie

Cześć! Nazywam się Karol Pasierb i jestem autorem bloga “Komputer Bez Obaw”  Jestem rozgadanym gościem, który zawsze ma wiele do powiedzenia i chętnie dzieli się tym z innymi. Lubię inspirować ludzi i zachęcać ich do działania. Stworzyłem ten blog z myślą o was, aby dzielić się wiedzą, pomagać wam i czerpać z tego radość.

Wierzę, że znajdziecie tutaj wiele przydatnych informacji o tym, czym są komputery i jak z nimi żyć nie obawiając się ich. Widzę ten problem wszędzie wokół siebie. Wielu ludzi używających komputery i smartfony na co dzień, ma z nimi problem. Mogą się ich bać, nie czuć się z mini swobodnie, uważają, że mają za mało wiedzy lub te urządzenia ich odpychają. Głównie są to negatywne uczucia i nie pozwalają na pełne wykorzystanie dostępnych możliwości, swobodę i lekkość ducha w momencie ich używania.

 

Jakie korzyści wyniesiecie z tego bloga?

Celem mojego bloga jest pomóc wam pozbyć się tych obaw, negatywnych uczuć i udowodnienie wam, że może być inaczej. Pragnę rozwiązać wasze problemy przekazując wam wiedzę na temat komputerów i technologii, ukazaną w całkowicie inny sposób, niż większość kursów, lekcji i ogólnie dostępnych materiałów. Chcę wytłumaczyć podstawy tak, aby każdy mógł to zrozumieć i się z tym oswoić. Wszystko będzie tłumaczone w prosty sposób z użyciem dużej ilości porównań. Dzięki temu łatwiej będzie wam się z tym utożsamić i to zrozumieć.

Jak mogę wam pomóc?

Uważam, że w dzisiejszym świecie każdy powinien mieć dobrą wiedzę na temat komputerów. Przynajmniej bardzo solidne podstawy, oraz odpowiednie podejście i nastawienie pozwalające na zdobycie tej wiedzy. Nieskażone presją społeczną, czy oczekiwaniami innych. Ukazując wam ten świat w bardzo prosty i łatwo przyswajalny sposób wierzę, że będę w stanie was zachęcić do zmian.

Do kogo jest skierowany ten blog?

Blog jest tworzony z myślą o osobach potrzebujących pomocy w związku z komputerami i technologią. Tworzę go głównie z myślą o ludziach, którzy z jakiegokolwiek powodu nie potrafią się w tym odnaleźć. Którzy w jakikolwiek sposób czują się tym osaczeni, obawiają się tego, martwią się, nie wierzą we własne siły i umiejętności. Możliwe także, że błędnie sądzą, iż nie są w stanie tego zrozumieć, pojąć i nauczyć się. Jednak każdy może tu śmiało zdobywać wiedzę niezależnie od posiadanego poziomu.

Dlaczego warto zainteresować się tym blogiem?

Moim celem jest rozwianie obaw i pomoc w zrozumieniu jak to wszystko funkcjonuje. Wiedząc i łatwo rozumiejąc, co się pod tym kryje, będzie można pozbyć się wszelkich niechęci, złości, strachu jakie kierujemy wobec tych urządzeń. Negatywne emocje są tu całkowicie niepotrzebne i tylko psują nam krew.

Jakie wpisy i tematyka będzie się tu pojawiać?

Treści pojawiające się na blogu będą ukazywać różne punkty widzenia na daną sprawę. Tworzone są z myślą o dyskusji i debacie, aby zachęcić do poszukiwania i rozwijania wiedzy i przełamywania własnych barier. Zwłaszcza powstałych ze stereotypów i presji społecznej. Zachęcam gorąco do przeczytania kilku pierwszych wpisów na blogu, gdyż rozwodzę się tam głębiej nad moimi motywami i intencjami.

Kim jestem? Parę słów na wstęp

Dlaczego założyłem bloga o takiej tematyce

Dlaczego wierzę, że ten blog się uda i ta tematyka jest ważna

Jakie osoby potrzebują pomocy w obsłudze komputera i dlaczego

Planowany cykl wydawniczy to 2 posty tygodniowo. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie będę w stanie tego dostarczyć, poinformuję o tym wcześniej. Jeśli pojawi się coś wymagającego szybkiej reakcji lub odpowiedzi, prawdopodobnie będzie to opublikowane ekstra nie zaburzając planu.

 

Najbardziej popularne wpisy

 

Otrzymuj ode mnie informacje na bieżąco!

Jeśli pragniecie na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych wpisach i wszelkich zmianach na blogu zapraszam do zapisania się na newsletter. Jeśli będę miał zamiar wprowadzić wszelkie większe zmiany, lub ewentualnie przeprowadzić ankietę, czy cokolwiek innego ekstra, najpierw powiadomię czytelników poprzez newsletter. Gorąco zapraszam.

Dzieląc się ze mną swoim adresem email, dajecie mi kredyt zaufania i nie mam zamiaru go nadużywać. Nikt nie lubi Spamu, ani niepotrzebnych reklam czy wiadomości, które nas nie interesują. Obiecuję wysyłać tylko informacje związane z blogiem i tym, co się tutaj dzieje.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu i wszelkie ciekawe informacje z nim związane zapisz się na Newsletter. Będziesz pewny, ze nic Cię nie ominie.

 

Skontaktuj się ze mną!

Najlepiej skontaktować się ze mną za pomocą formularza na blogu. (Prace trwają) Możecie także wysłać maila bezpośrednio na adres info@komputerbezobaw.pl, napisać na Facebooku lub Twitterze. Jeśli wejdziecie na strony social media bloga, zachęcam do polubienia tych stron i śledzenia ich. W ten sposób łatwiej dowiecie się o nowych wpisach. Możemy także podyskutować w komentarzach pod artykułami.

Bardzo chętnie usłyszę od was opinie na temat bloga, a także wszelkie sugestie i pomysły na artykuły i inne rzeczy, którymi mógłbym się tu zająć.

 

Od czego to wszystko się zaczęło?

Zawsze pragnąłem pomagać ludziom i nauczać ich. Dzielenie się wiedzą sprawia mi wielką frajdę i daje mnóstwo satysfakcji. Zwłaszcza jeśli naprawdę pomoże to komuś rozwiązać problem, czy ulepszyć życie. Kiedy rozwijałem swoją wiedzę informatyczną, oraz kiedy poszedłem na studia, zauważyłem jak wiele osób potrafi mieć problem z podstawowymi rzeczami. Nie z braku wiedzy, a z racji nieodpowiedniego podejścia i emocji. Po pewnej irytującej wizycie w Lidlu (opisanej tutaj) przyszedł mi do głowy pomysł, aby szerzej tłumaczyć te zagadnienia jak zrobiłem to z moją żoną tamtego dnia.

W jaki sposób moje życie jest powiązane z blogiem?

Od wielu lat jestem głęboko zainteresowany współczesną technologią i postępem, komputerami, gadżetami, telefonami i wszelkimi innymi ciekawymi urządzeniami i rozwiązaniami. Poświęciłem sporo czasu zdobywając samotnie wiedzę z wielu źródeł, zanim zdecydowałem się pójść do szkoły. Studiuję Inżynierię Oprogramowania, a więc uczę się jak sterować komputerami i rozkazywać im. Jestem osobą odpowiedzialną za pisanie programów, czyli instrukcji działania tych urządzeń. Takie osoby jak ja mówią im jak się “zachowywać” i co “robić”.

Kilka dodatkowych informacji i pozostałe materiały związane z blogiem

Dziękuje wam za to, że jesteście i że czytacie mojego bloga. Tworzę go dla was i z myślą o was. Pragnę dawać wam solidną wiedzę i oferować jak najlepszą pomoc i nie proszę o nic w zamian. Wasza obecność i aktywność jest dla mnie najlepszą nagrodą i doceniam to. Jeśli czujecie potrzebę podziękowania mi za moją pracę, proszę zostawiajcie jak najwięcej komentarzy pod wpisami. Pomaga to rozwinąć dyskusję i może być pomocne, czy inspirujące dla innych. Możecie także w ten sposób zasugerować mi cokolwiek, zapytać się o coś, czy zwrócić uwagę na wszelkie błędy, czy problemy. Jeśli chcecie mi podziękować bardziej prywatnie, zachęcam do napisania emaila. Będę odpowiadał na wszystkie w miarę możliwości, a na 100% będę je wszystkie czytał.

Jeśli jednak chcecie zrobić coś dla mnie, bardzo bym prosił o podzielenie się z ludźmi adresem tego bloga i informacją o nim. Pomoże mi to w promocji, aby jeszcze więcej osób na niego trafiło.

 

Kilka słów o mnie prywatnie

Jestem żonaty i na stałe przebywam w Edynburgu. Jestem tu od 2008 roku i tu poznałem moją żonę Dominikę. Jesteśmy szczęśliwi i prowadzimy spokojne życie. Poza komputerami interesuję się kolarstwem. Amatorsko pobijam swoje kolejne rekordy i regularnie trenuję. Dbam o dobre odżywianie się i samopoczucie, uprawiam Jogę i trenuję codziennie rano. Uwielbiam gry komputerowe i grywam w nie namiętnie, kiedy tylko czas na to pozwala. Bardzo dużo czytam, głównie Sci-Fi i Fantastykę, a tak naprawdę cokolwiek jest dobre.

W 2016 roku zainteresowałem się bardzo rozwojem osobistym i samodoskonaleniem. Dzielę się inspiracją z ludźmi, staram się im pomagać i ich motywować. Czytam wiele poradników i wprowadzam zmiany do swojego życia, dzięki czemu czuję się lepiej i jestem bardziej szczęśliwy. Jestem również bardzo zorganizowany i mam fioła na punkcie produktywności i wydajności. Widzę to jako drogę do osiągania coraz lepszych i piękniejszych celów, aby być bardziej zadowolonym z życia.

W chwili obecnej pracuję także nad stroną internetową, gdzie będą dostępne różne narzędzia pomagające nam się zorganizować i w lepszy sposób wykonywać naszą pracę, ustalać priorytety czy cele. Kiedy mówię o celach nie mam na myśli tylko postanowień noworocznych, ale wszelkie rzeczy i osiągnięcia, ku którym dążymy. W obecnej chwili istnieje jedno stworzone przeze mnie narzędzie, a strona jest w produkcji.

Jestem również muzykiem. Gram na gitarze, basie i syntezatorze. Posiadam kilka instrumentów i mini studio domowe. W przeciągu wielu lat nagrałem własnym nakładem masę kawałków, które albo się nie ukazały, albo wciąż są w produkcji. Wiele jednak wydałem w internecie.

W 2016 zainspirowany muzyką imitującą lata 80-te (Synthwave) jako LeFanu nagrałem i wydałem płytę: From Planet To Planet”. Jest to hołd złożony nostalgii w stosunku do tamtych lat. Jest to muzyka elektroniczna. Ponadto nagrałem z moim szkockim przyjacielem Malcolmem płytę progresywno-metalową jako Futreonica.
Płyta nosiła tytuł “Horizons Will Fall” i jest inspirowana naszym zainteresowaniem cięższą muzyką. Więcej o mnie i na temat moich projektów możecie dowiedzieć się z poniższych stron. (W przygotowaniu)

 

Moje zdjęcie na tej stronie zostało wykonane przez Piotra Bajora. Jest to świetny fotograf o którym możecie się dowiedzieć więcej na jego stronach poniżej:
http://peterbajor.com/
https://www.facebook.com/peterbajorphoto/