Kim jestem? Parę słów na wstęp

Karol Pasierb  - Blog Komputer Bez Obaw
 

Chcesz poznać historię tego bloga i jego autora? Odkryłeś tę stronę i zaczynasz od początku, a może chcesz po prostu wiedzieć trochę więcej na mój temat? Chciałbyś poznać motywy, które mną kierowały i jakie sytuacje życiowe doprowadziły mnie tu gdzie jestem? Zaparz sobie kawę i zapoznaj się ze mną. A jak skończysz, to proszę poczytaj dalej… 🙂

Moja krótka historia

Nazywam się Karol Pasierb i jestem studentem 2 roku. Uczę się jak pisać programy komputerowe i jak zmusić maszynę do robienia tego, co chcemy. Na stałe przebywam w Szkocji i od 2008 roku mieszkam w Edynburgu, gdzie również studiuję. Tutaj poznałem moją wspaniałą żonę Dominikę i pobraliśmy się w konsulacie. Jesteśmy już razem od 2009 roku i jest ona dla mnie nieustannym wsparciem. Jestem już po trzydziestce i jak widać uważam, że na naukę i na zmiany nigdy nie jest za późno.

Po szkole średniej udałem się na studia i powinęła mi się noga. Potem wyjechałem z Polski i po prostu żyłem dzień za dniem. Kiedy pracowałem na zmywaku, gdzie było mi całkiem dobrze przez zbyt długi czas, zrozumiałem w pewnym momencie, że coś jest nie tak i pragnę zmian.

Czas zmian i moja obecna sytuacja

Po ponad 3 latach takiego beztroskiego życia i uśpionej ambicji, zdecydowałem się działać. Zrozumiałem, że skoro chcę poprawy w moim życiu i jakichś porządnych efektów muszę bardzo mocno się o to postarać. Rzuciłem pracę i podjąłem nową jako kucharz. Wtedy zrozumiałem, że kuchnia jest nie dla mnie i że moja pasja to komputery i technologia. Wiedziałem, że potrzebuję szukać pracy w tym kierunku.

Problemem było to, że wszystkiego nauczyłem się sam lub z Internetu. Ciężko było przekonać pracodawców, że faktycznie znam się na tym, posiadam odpowiednie umiejętności i mogą na mnie liczyć. Poza tym niespełnione ambicje i brak tytułu Magistra dały mi się we znaki. Podjąłem także decyzję o powrocie do szkoły.

Dlaczego zdecydowałem się uczyć o komputerach, a dokładniej jak im rozkazywać? Przede wszystkim, gdyż są one w tej chwili absolutną podstawą praktycznie każdego aspektu naszego życia i nic nie wskazuje na to, żeby mogło to się wkrótce zmienić. Oprócz tego już w tej chwili brakuje wykształconych ludzi do ich obsługi i ulepszania.

Pracuję także na pół etatu jako recepcjonista i swój wolny czas poświęcam na tego bloga, dodatkowe kursy, piszę własny program i relaksuję się przy grach, książkach i muzyce. Główną inspiracją do rozpoczęcia bloga było kilka osób, które przekonywały mnie, że posiadam solidną wiedzę, potrafię łatwo tłumaczyć rzeczy i powinienem „wyjść z tym do ludzi”. Od jakiegoś czasu jestem również „rodzinnym informatykiem”, czyli „specem” od komputerów dla rodziny i przyjaciół.

Wiele razy udowodniłem, że można na mnie polegać, jestem solidny w mojej pracy i mam głęboką potrzebę dzielenia się wiedzą i pomocy innym. Oprócz tego chciałem brać przykład z osób, które odniosły sukces, głównie dzięki niesamowitej wierze w swoje przedsięwzięcia, a także całkowite parcie do działania, naukę na swoich błędach i ogromną motywację. Dzięki poznaniu historii tych osób i możliwości jakie daje takie podejście sam zacząłem się czuć tak wspaniale zmotywowany, zorganizowany i chętny do działania.

Wiele osób sądzi, że po 30 czy 40 jest już za późno na radykalne zmiany. Absolutnie się z tym nie zgadzam i gorąco zachęcam was do bycia otwartym i niepoddawania się. Nie ważne w jakim jesteś wieku, zawsze warto uczyć się czegoś nowego. Nigdy nie wiesz, dokąd Cię to zaprowadzi i co otrzymasz w zamian. Warto również próbować siebie zmienić, rozwinąć, dokształcić. Może to dać wspaniałe rezultaty. Nikt nie powinien nam wmawiać, że kiedy pracujemy gdzieś 10 lat lub więcej, to nie powinniśmy iść gdzie indziej, ani tym bardziej zmieniać zawodu. Nie mam pojęcia dlaczego ludzie tak myślą. Może kiedyś tak było i teraz jest inaczej. Tę myśl będę rozwijał później.

Podsumowanie

Przede mną długa droga, oraz wiele nauki. Wciąż studiuję i zdobywam wiedzę. Jednak głęboko wierzę, że potrafię rozsądnie wytłumaczyć wiele spraw związanych z komputerami i zmienić wasze podejście do nich. Posiadam ku temu predyspozycje i jest to moja mocną stroną. Dlatego uważam, iż posiadam odpowiedni poziom wiedzy i jestem w stanie wam pomóc.

Gorąco wierzę, że każdy znajdzie na moim blogu wiele ciekawych informacji. Wielu z was może powiedzieć, że nie robię tutaj nic nowego. Wierzę jednak, że chociaż trochę w nowym stylu i w inny sposób. Na pewno uważam, że jest jeszcze wiele do powiedzenia i wytłumaczenia odnośnie technologii i naszego podejścia do niej.

Patrząc na to jak świat się zmienia na naszych oczach widać wyraźną potrzebę naszej reakcji na to. Będę jeszcze częściowo powracał do kilku tematów poruszonych w tym wpisie, aby je lepiej wytłumaczyć. W następnym artykule spróbuję wytłumaczyć dlaczego zdecydowałem się na taki blog.

Zapraszam do 2 kolejnych wpisów, które nie tylko podsumowują moją potrzebę założenia takiego bloga i mojej motywy i także pozwolą wam dowiedzieć się trochę więcej na mój temat. Sugeruję także stronę “O mnie”, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na mój temat, a także odpowiedzi na kilka pytań, które mogą się wam teraz kłębić w głowie. Czy jest coś, co chcielibyście wiedzieć, czego tutaj nie powiedziałem?

 


Dziękuję Ci za Twój czas. Czy spodobał Ci się ten artykuł lub pomógł Ci w jakikolwiek sposób? Jeśli tak, to bardzo gorąco proszę Cię o pomoc. Podziel się tym artykułem ze wszystkimi ludźmi, którym może pomóc. Pomóż mi wypromować tego bloga. Mając więcej czytelników będzie mi łatwiej stworzyć wspaniałe dyskusje i czerpać więcej wiedzy, inspiracji i pomysłów na jeszcze lepsze treści. Dzięki temu TY otrzymasz jeszcze więcej wiedzy o lepszej jakości.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu i wszelkie ciekawe informacje z nim związane zapisz się na Newsletter. Będziesz pewny, ze nic Cię nie ominie.

 

Main picture: www.unsplash.com @goran_ivos

2 thoughts on “Kim jestem? Parę słów na wstęp”

  1. Mam nadzieję że autorowi strony nie zabraknie entuzjazmu i wytrwałości. Tematyka serwisu jest jak najbardziej potrzebna. W dzisiejszych czasach, bez zrozumienia podstaw technologii, próg wejścia dla nowych użytkowniów jest bardzo wysoki zarówno dla osób starszych jak młodszych. Będę śledził postępy w rozwoju tej strony. Powodzenia i pozdrawiam.

    1. Dzień dobry i dziękuję za pierwszy komentarz. To wspaniałe uczucie! 🙂
      Planów i tematów jest bardzo dużo, a więc zdecydowanie jest o czym mówić. Póki co każdy kolejny projekt dodaje mi skrzydeł, więc wierzę w swoją wytrwałość.
      Pozdrawiam

Dodaj komentarz! Napisz co Ci się podobało.