Dlaczego wierzę, że ten blog się uda i ta tematyka jest ważna?

Wyobraź sobie siebie pełnego wiary we własne możliwości, chętnego do działania bez obaw wobec technologii i komputerów. Wyobraź sobie ludzi wokół Ciebie, którzy nie martwią się o problemy, których nie potrafią rozwiązać z komputerem, bo za mało o tym wiedzą. Wyobraź sobie proste i szybkie wykonywanie Twoich zadań lub pracy z użyciem komputera, kiedy tylko tego potrzebujesz. Czy nie byłoby wspaniale żyć w takim świecie znając swoje możliwości i widząc podobną pewność siebie i swobodę działania wszędzie dookoła?

Podstawy i fundamenty mojej misji

Od jakiegoś czasu rozwijając swoje zainteresowania i zdobywając wiedzę dzieliłem się tym jak mogłem podczas spotkań i rozmów ze znajomymi. Jestem uważany za osobę, do której można zwrócić się z pytaniem lub prośbą o pomoc kiedy dotyczy to technologii, komputerów i telefonów. Zawsze staram się dostarczać wartościową wiedzę i odpowiadać w zrozumiały sposób, zależnie od poziomu wiedzy osoby pytającej.

Ponadto zacząłem pracować nad własnym rozwojem i im dalej w las, tym większą czułem potrzebę dzielenia się tym wszystkim. Im więcej wiedzy, tym większą żądzę wydobycia tego na świat. Tak zrodziło się moje poczucie misji. Zawsze lubiłem dzielić się tym, co wiem, a im bardziej to pomagało ludziom, tym bardziej mnie to uszczęśliwiało.

Ostatnimi czasy, kiedy poświęcałem więcej czasu na dzielenie się tym i tłumaczenia, zacząłem coraz częściej słyszeć, że jest to przydatna i pomocna wiedza. Utwierdziło mnie to w przekonaniu mojej misji dawania czegoś od siebie i zrozumiałem, że nadszedł czas, aby wyjść z tym na świat.

Owszem, ta sama wiedza jest dostępna dla każdego i teoretycznie każdy może zainwestować swój czas i ją zdobyć. Jeśli chodzi o treści pojawiające się w mediach i Internecie bardzo często są one zabarwione doświadczeniem i opiniami osób, które je tworzą. To dodaje im innych wartości, dzięki którym są bardziej interesujące. Jednym to odpowiada i pomoże w zrozumieniu, dla innych może to być utrudnienie.

Mam za sobą kilka lat nieformalnych lekcji w gronie rodziny i znajomych, pracowałem w obsłudze klienta firmy Motorola, jako kierownik na kuchni i w wielu innych pracach wymagających zarządzania czasem swoim lub innych i pomagania ludziom. Te prace i zadanie także wymagały ode mnie nauki dobrej komunikacji, aby móc łatwo wytłumaczyć cokolwiek było koniecznie. Te doświadczenia dają mi przekonanie i wiarę w moja misję, a także świadomość o dobrych sposobach przekazywania tej wiedzy.

Inspiracje i rozwój osobisty

Zbaczając trochę z głównego tematu chciałem dodatkowo opowiedzieć o moich ostatnich inspiracjach, gdyż ma to również wpływ na moja misję i decyzję o rozpoczęciu tego bloga. Od ponad roku sam czytam blogi eksperckie (czyli takie, gdzie ktoś dzieli się użytkową i wartościową wiedzą, niekoniecznie będąc ekspertem), z których czerpałem niesamowitą ilość przydatnej wiedzy. Ponadto inspirację, niezmiernie ciekawe pomysły i wspaniałe historie. Pomagało mi to zmieniać siebie na lepsze, ulepszać moje życie, poprawiać charakter i podejście do siebie, do innych ludzi i do wielu spraw. Wykorzystanie tej wiedzy pomogło mi pozbyć się wielu problemów, a także poprawić status mojego życia.

Dzięki temu wszystkiemu zacząłem się czuć bardziej pewny siebie i więcej marzyć. W pewnym momencie po prostu zacząłem działać w kierunku osiągnięcia tych marzeń. Im dalej się rozwijałem i lepiej organizowałem, zacząłem czuć się znacznie bardziej zmotywowany do działania i mocniej wierzyłem w swoje siły i możliwości.

Oczywiście dzieliłem się wszystkim z przyjaciółmi i miałem przyjemność zarażać ich tym optymizmem i pomagać im w ten sam sposób jak pomagałem sobie.Usłyszałem też wiele razy, iż potrafię natchnąć ludzi i zainspirować ich. Często też moje sugestie i rady były pozytywnie przyjmowane. Z tego powodu ostatnimi czasy zacząłem dzielić się moją wiedzą na temat produktywności i organizacji. To dało niespodziewanie dobre owoce.

Was także pragnę zarażać tym optymizmem i chęcią rozwoju. Dzięki temu, wierzę, że zapomnicie o obawach i będziecie chcieli zrozumieć temat i nauczyć się czegoś. To, co wyjaśniłem powyżej także przyczynia się do większej wiary odnośnie sukcesu tej strony a także potrzeby dzielenia się taką wiedzą. Więc dlatego wierzę w to, co będę chciał przekazać?

Nowy wspaniały świat

Świat się diametralnie zmienia i wszystko kręci się wokół komputerów. Na zbyt wiele spraw nie mamy wpływu i zbyt wiele zmian jest na nas wymuszanych. W ten sposób zmiany nas dosięgają niezależnie od tego, czy jesteśmy na nie przygotowani, czy nie. Z pewnością wszystkim nam zależy, aby się tak nie czuć. Co więc możemy z tym zrobić?

Z pewnością poszerzyć wiedzę i upewnić się, że potrafimy sobie poradzić. Niestety ktokolwiek ma wpływ na zmiany w związku z rozwojem technologii i komputerów najwidoczniej nie przejmuje się wystarczająco tymi wszystkimi ludźmi, którzy mają problem ze zrozumieniem i mają trudności. Dlatego właśnie ten blog jest tak bardzo potrzebny. Zależy mi na wypełnieniu tej luki.

W obecnej chwili młode pokolenie radzi sobie naprawdę świetnie (choć tak chyba jest zawsze), a starsze stara się nadążać jak najlepiej może. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że te zmiany dotyczą wszystkich aspektów naszego życia niezależnie od wykonywanego zawodu. Ani tym bardziej od tego, jak my się z tym czujemy. Dlatego niektórym ludziom jest trudno i mogą czuć się gorsi. Niewiele osób stara się im pomóc i to wyjaśnić. To powoduje dodatkowe problemy zamiast je załatwiać.

Zauważyłem to jakiś czas temu i większość czasu sądziłem, że to nie jest mój problem. Jednak z czasem widząc podobne trudności wśród mojego pokolenia, a także w trakcie zakupów i wielu innych sytuacji, pomyślałem jak ważne jest uświadomienie ludzi, że taki problem istnieje i byłoby w interesie nas wszystkich go rozwiązać. Ponieważ potrafię sobie wyobrazić świat przedstawiony na wstępie i wierzę w jego istnienie. Czy wy także?

Podstawą filozofii bloga będzie tłumaczenie wszystkich pojęć w absolutnie najprostszy sposób. Na pewno będę się po drodze uczył i usprawniał proces. Zasadniczo ma to być zrozumiałe dla wszystkich i nawiązywać do znanych rzeczy i pojęć, aby jeszcze łatwiej było zrozumieć dany temat. Dla wielu z was moje wytłumaczenia mogą być zbyt proste i błahe, a dla innych nadal zbyt skomplikowane. Nie uniknę żadnej z tych dróg. Mogę tylko liczyć na waszą wyrozumiałość.

Kiedy będą jakieś niejasności, proszę, zapytajcie o to w komentarzach. Będę na bieżąco wszystko uzupełniał i poprawiał w razie potrzeby. Dobra dyskusja zdecydowanie pomoże w kreowaniu lepszych treści jeszcze bardziej dopasowanych do waszych potrzeb. Jestem przekonany o zasadności takiego podejścia. W razie potrzeby będę powracał do niektórych tematów i rozwijał je bardziej szczegółowo. Czy potraficie uwierzyć w taki świat, gdzie wszyscy nadążają za rozwojem i potrafią się w tym odnaleźć?

 

 


Dziękuję Ci za Twój czas! Czy spodobał Ci się ten artykuł lub pomógł Ci w jakikolwiek sposób? Jeśli tak, to bardzo gorąco proszę Cię o pomoc. Podziel się tym artykułem ze wszystkimi ludźmi, którym może pomóc. Pomóż mi wypromować tego bloga. Mając więcej czytelników będzie mi łatwiej stworzyć wspaniałe dyskusje i czerpać więcej wiedzy, inspiracji i pomysłów na jeszcze lepsze treści. Dzięki temu TY otrzymasz jeszcze więcej wiedzy o lepszej jakości.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu i wszelkie ciekawe informacje z nim związane zapisz się na Newsletter. Będziesz pewny, ze nic Cię nie ominie.

Główne zdjęcie: https://unsplash.com/@danielcgold

 

Dodaj komentarz! Napisz co Ci się podobało.